تبلیغات
زناشویی و روابط جنسی - آلرژی و حساسیت - فعالیت جنسی
زناشویی و روابط جنسی
آیا آلرژی یا همان حساسیت ها، زندگی جنسی شما را محدود کرده است؟
آلرژی بینی ممکن است باعث شود که هر احساسی داشته باشید جز رومانتیک بودن. در اینگونه مواقع چگونه می توانید خلق و خوی خوشی داشته باشید .

بررسی توسط دکتر لوئیس چانگ
در اینجا یک حدس احتمالی وجود دارد : وقتی که حساسیت به شما دست داده و عطسه و خارش دارید، آب چشم و بینی شما جاری شده است و دستمال میگیرید ، احتمالا در خلق و خوی مناسب و رمانیک نیستید.

ممکن است امری عادی جلوه کند که بینی گرفته در بین مردم جذابیت جنسی ندارد. اما برای اولین بار ، مطالعه صورت گرفته بر روی تاثیر حساسیت در زندگی جنسی افراد نشان داده است که بسیاری از مردم با رینیت آلرژیک مزمن ، و یا تب یونجه ، هنگامی که علایم فراوان هستند در رابطه جنسی اغلب پایان قطعی داشته اند.

این بخش جدید پژوهشی ، که اخیرا در مجله آلرژی و پیشرفت آسم منتشر شده به دکتر مایکل بنیگر، رئیس گروه اوتولارینگولوژی و موسسه سر و گردن در کلینیک کلیولند ، و پسرش ، رایان بنیگر، از دانشگاه میامی در آکسفورد اوهایو متعلق بوده است. آنها دریافتند 83 ٪ از افراد مبتلا که از رینیت آلرژیک رنج میبرند گفته اند فعالیت جنسی آنها حداقل گاهی اوقات تحت تاثیر قرار گرفته است. حدود 17 درصد گفته اند که آلرژی همیشه و یا تقریبا همیشه، اثر منفی بر روی زندگی جنسی آنها داشته است.

بنیگر به WebMD میگوید "مردم ممکن است بگویند ، این واقعا باعث رنجش ما می شود، و نمی توانیم با همسر یا دوست خود در میان بگذاریم که هنگام آلرژی، احساس رابطه جنسی نداریم."

طبق نظر کالج آلرژی ، آسم و ایمونولوژی آمریکا، تب یونجه روی بیش از 40 میلیون آمریکایی تاثیر می گذارد. علائم شامل : عطسه ، پر بودن یا آبریزش بینی ، اشک آلوده گی چشم ها ، خس خس و یا سرفه . اینها علائم مشترکی هستند که معمولا محور بحث بین پزشکان و بیماران است.

دکتر کلیفور باست، مدیر پزشکی در مراقبتهای آلرژی و آسم از نیویورک، در حضور پزشک متخصص آلرژی و ایمونولوژی بیمارستان کالج لانگ آیلند در نیویورک میگوید "هنگامی که با بیماران در مورد آلرژی ، خستگی ، آسم ، خرناس ، خارش و مشکل تنفس صحبت می کنیم، در مورد چیزهایی که مربوط به اتاق خواب می شود، نمی پرسیم. عملکرد جنسی، کیفیتی از مسئله زندگی است که به عنوان متخصصان بالینی ، برای ارزیابی، به اندازه کافی کار جامع انجام نمیدهیم."

چه چیزی شما را متوقف میکند؟
دلایل آلرژی بینی افرادی که از رابطه جنسی اجتناب میکردند، در مطالعه ارزیابی نشده بود ، اما بنیگر تصور میکند که طبیعت علائم تب یونجه، احساس و میل افراد را غیر شهوانی میکند. بنیگر می گوید " هنگامیکه در تنفس شما مشکلی پیش میاید ، از چشم ها و بینی آبریزش دارید ، حتی عمل ساده بوسیدن غیر جذاب میشود".

علاوه بر این ، آلرژی باعث خستگی و تمایل به خواب افراد مبتلا میشود'. بنیگر می گوید در افراد مبتلا به تب یونجه " به رختخواب رفتن و خوابیدن لذت بخش نیست".

آلرژی همچنین توانایی افراد را در بوییدن تحت تاثیر میگذارد. بنیگر می گوید " همه می دانیم که بو و فرومون، بخش بزرگی از تمایلات جنسی هستند ، حتی در انسان ". آن را دنبال کنید ، بنابراین ، اگر یک فرد نمی تواند بو کند ، سطح علاقه او برای رابطه جنسی ممکن است کاهش یابد.

بنیگر می گوید "این منطقی است، اما هیچ کس تا به حال در مورد آن صحبت نکرده است. همواره در مورد نشانه و فعالیت های دیگر صحبت میشود. این اولین بار است که تا به حال در مقیاس بزرگی مطالعه صورت گرفته و نشان از تفاوت می دهد".

اگر زندگی جنسی شما به دلیل آلرژی بینی روی یخ قرار گرفته است ، خبر خوب در اینجا است : مجبور نیستید هنگامیکه آلرژی شما افزایش می یابد عشق ورزی خود را به فصول سال محدود کنید، درمان آلرژی از راه درازی آمده است ، و کمکهای آن در دسترس است.

اجتناب از مشکلات
بنیگر می گوید "اجتناب ، احتمالا اولین و مهم ترین درمان آلرژی است". در مقابل آنچه که موجب حساسیت شما میشود جبهه بگیرید و برای اجتناب از آن قدم بردارید. یک متخصص آلرژی می تواند آزمایش کند و تشخیص عامل یا عوامل آن ساده و قابل اعتماد است، و به شما برای تسکین کمک میکند.

برخی از آن عوامل ممکن است نزدیک و عزیز برای شما باشند -- حیوانات خانگی عامل یک شروع حساسیت متداول هستند.

او می گوید که ٪ 70 از مردم در ایالات متحده آمریکا با حیوانات خانگی خود میخوابند. حتی اگر در بستر با Fido نخوابیده باشید، اگر به او اجازه داده باشید تمام روز را روی بالش تان خوابیده باشد، ممکن است در خواب نشانه هائی از خشم ناگهانی داشته باشید. اجازه دادن به حیوانات خانگی برای ورود به بسترموجب میشود تا هنگام استفاده شما و شریک زندگی تان از رختخواب، علائم حساسیت افزایش پیدا کند. بهتر است در طول روز درب اتاق خواب خود را بسته نگهدارید و حیوانات خانگی را بیرون کنید.

بنیگر توصیه میکند اگر به نوعی گیاه یا چمن حساسیت دارید ، پنجره های اتاق خواب خود را برای جلوگیری از ورود دانه های گرده، بسته نگهدارید ، او می گوید " اگر هنگام خواب شب، در معرض آنها قرار نداشته باشید، بهتر میخوابید ".

باست توصیه میکند برای محافظت در برابر گرده ها، تهویه مطبوع را روشن بگذارید . و فراموش نکنید که فیلتر تهویه هوا را در طول فصول گرده افشانی برای داشتن بالاترین سطح بازده، بررسی کنید.

باست می گوید همچنین برای پاک شدن گرده ها از پوست و مو، شستشو با شامپو یا دوش گرفتن هنگام شب ایده خوبی است و قبل از ورود به اتاق خواب خود برای کاهش سطح گرده، لباس های خود را تعویض کنید.

واکنشهای متقابل
حتی اگر فکر نمی کنید که به غذا آلرژی دارید، مهم است به آنچه که میخورید توجه داشته باشید. باست می گوید یک سوم از افراد مبتلا به حساسیت فصلی به گرده درختان، ممکن است 'سندرم آلرژی دهانی (سوزش و خارش دهان و گلو) را بعد از خوردن [برخی از] مواد غذایی تجربه کنند.

واکنش متقابل می تواند توسط پروتئینهای موجود در میوه ها و گرده ها ایجاد شود. آلرژی های گرده درختان می تواند تشدید کننده باشد، به عنوان مثال ، خوراکیهائی از قبیل بادام ، سیب ، زردآلو ، هویج ، کرفس ، گیلاس ، کیوی ، جعفری ، هلو ، و گلابی.

به چمن حساسیت دارید؟ پس از خوردن خربزه ، گوجه فرنگی ، پرتقال مراقب واکنشها باشید. باست می گوید "اغلب ، ولکوک ها ، کنسرو ها ، یا مواد غذایی یخ زده موجب هیچ واکنشی نمیشوند."

زمان مداوا
وقتی که دچار درد و رنجهای ناشی از علائم تب یونجه میشوید، آنتی هیستامینهای خارج از نسخه مثل Benadryl ، Alavert ، Zyrtec ، یا Claritin ، همراه با اسپری های بینی و قطره های چشمی ، می توانند برای شما مفید باشند. اما مشکلاتی هم برای شما دارد.

باست می گوید "مردم همیشه از داروهای خارج از نسخه استفاده میکنند و هنگامیکه عفونت سینوس و یا سرما خوردگی دارند از داروی حساسیت استفاده میکنند ، اگر مشکل دائمی دارید، با یک دکتر در مورد درمان صحیح خود گفتگو کنید.


بعضی از داروهای خارج از نسخه همچنین می تواند اثرات ناخواسته در زندگی جنسی شما داشته باشد. یک فرد 42 ساله از سانتا باربارا ، کالیفرنیا ، به Anneliese Curtis Place نوشته است که به مدت حداقل 15 سال تب یونجه داشته، و به طور مرتب از داروهای ضد حساسیت مثل Benadryl و Sudafed استفاده میکرده است. او هیچوقت ارتباطی میان آلرژی و کاهش علاقه به روابط جنسی قائل نبوده است، تا اینکه یک واقعیتی او را متوجه آن میکند.

"یک دوست خواهری می پرسد آیا میتوان پی برد که این داروها موجب خشک شدن بیش از نواحی سینوسهای پیرامون بینی میشوند ،" Curtis Place میگوید ، هنگام این اتفاق به خشکی واژن توجه کنید که یک نشانه است. هنگامیکه آبریزش از بینی یا زکام دارید، احساس داشتن رابطه جنسی نمیکنید " او گفت. "سپس که مشکل برطرف میشود و سعی به برقراری رابطه جنسی میکنید ،درد ناک و قاتل واقعی میل جنسی است."

بنیگر می گوید که آنتی هیستامین ها می تواند خشک کننده و آرام کننده باشند. اثرات آن ها به آرام کردن برخی از علائم آلرژی کمک می کند، اما خیلی برای زندگی جنسی شما کاری نمیکند.

"Benadryl به شما احساس خستگی و Sudafed احساس تنش و عصبانیت میدهد. گزینه های دیگری از داروهای بدون نسخه و بدون عوارض جانبی وجود دارند که می توان برای درمان افراد به آنها اشاره کرد."

بعنوان یک داروی آنتی هیستامین غیر مسکن و خارج از نسخه ، داروهایی مثل Claritin می تواند برای بسیاری از افراد نسبتا موثر باشد ، بنیگر می گوید ، اگر واقعا بینی شما گرفته است، کمی اسپری Afrin تجویز خوبی است. برای جلوگیری از ایجاد تحمل به دارو آن را مرتب استفاده نکنید -- نه بیش از چند شب در هفته.

بسیاری از داروهای نسخه ای هستند که به طور موثر علائم خواب آلودگی را مدیریت میکنند. تعداد زیادی آنتی هیستامین و اسپری بینی وجود دارند، که در کاهش نشانه های بینی و همچنین برخی از علائم چشمی همراه با آلرژی موثر است. بنیگر متذکر میشود محصولاتی از قبیل Flonase ، Nasonex ، Nasacort و Rhinacort همه در مقایسه برای کاهش احتقان ، عطسه ، خارش ، و اشک چشم ، نسبتا موثر هستند. همچنین قطره های چشمی ضد حساسیت وجود دارد که آلرژیهای فصلی و دوره ای را درمان میکند.

بنیگر می گوید : "اگر علائم به اندازه کافی وخیم باشد ، ایمونوتراپی از طریق تزریق انجام میشود".

همچنین برای درمان، تجویزهای زیر زبانی وجود دارد ، که شامل قرار دادن آنتی ژن (مولد آنتی بادی) زیر زبان است. بنیگر می گوید "شما نیاز به تزریق ندارید و این کار با قرار دادن آنتی ژن در زیر زبان صورت میگیرد که در خانه قادر به انجام آن هستید." او پیش بینی میکند که در عرض دو سال آینده یا بیشتر ، به دلیل درمان زیر زبانی، دیگر نیازی به تزریق نیست.

راه حل های غیر داروئی
افراد مبتلا به آلرژی می توانند گام های بیشتری برای کاهش سطح حساسیت زائی در محیط زیست بردارند.

بنیگر می گوید "شما می توانید در درمان میزان بروز آلرژی ، و یا قرار گرفتن در معرض آلرژی ، و محدود کردن آن، توجه کنید، اگر به گرد و غبار حساسیت دارید می توانید فرشها را جمع آوری و بهتر است بجای پرده از شیشه های دودی استفاده کنید."

علاوه بر آن ، درمانی که به تخلیه و تمیز شدن بینی شما کمک کند مفید است. شستشوی سینوسها توسط Neti pots ، یا مخلوط خانگی نمک و آب که بتواند برای تمیز کردن مجاری بینی مورد استفاده قرار گیرد در تسکین علائم بسیار موثر است.

خط آخر : باست می گوید "حساسیتها 100 ٪ با ترکیبی از ، پیش گیری ، تغییرات زیست محیطی ، دارو و یا تزریق، قابل درمان هستند. اگر افراد هر سه اینها را بخوبی در مورد آلرژی انجام دهند، با درمان مناسب می توانیم کمک کنیم که مردم احساس بهتری داشته باشند و بهتر بنظر برسند."

این فقط یک اخبار خوب برای آلرژی شما نیست ، بلکه برای زندگی جنسی شما نیز خوب است.برچسب ها: آلرژی و حساسیت - فعالیت جنسی، جنسی، آلرژی،  
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 22 آذر 1389 توسط ali manavi | نظرات ()
درباره وبلاگ
مطالب اخیر
آرشیو مطالب
نویسندگان
ابر برچسب ها
آمار سایت