تبلیغات
زناشویی و روابط جنسی - تقویت وازن
زناشویی و روابط جنسی
آنچه افراد در پی انجام تمرینات کیگل اظهار داشته اند عبارت است از :
* بهره بری از میل زناشویی بیشتر
* ارگاسم قوی تر
* افزایش کیفیت و لذت جنسی در زنان
* از بین رفتن نشتی های ادرار

دستگاه کیگل : (Kegel Pro Rata )
دارای مجوز وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ایران

شما ممکن است احساس کنید که میل زناشویی شما کم رنگ شده است. یا چیزهایی که قبلا برای شما لذت آور بوده اکنون ناراحت کننده به نظر می رسد . شما درباره سلامت جنسی خود مضطرب هستید .
شما تنها نیستید ، بسیاری از زنان در نقاطی از زندگی خود دچار مشکلات جنسی می شوند . مشکلات زناشویی و یا بی میلی در برقراری ارتباط سالم زناشویی با همسر از مشکلات شایع میان زنان و مردان است که در طول زندگی ممکن است با آن مواجه شوند . با تخمین هایی حدود ۴ نفر از ۱۰ زن یکبار نگرانی جنسی را حداقل تجربه کرده است . در دایره پزشکی این عارضه به عنوان ناتوانی جنسی در زنان شناخته می شود . اگرچه مشکلات جنسی در ارتباط با ناتوانی در زنان چندین رویه دارد ، اما همه آنها قابل درمان هستند .
دلواپسی جنسی در زنان با هر سنی اتفاق می افتد ولی ممکن است در زمان های آسیب پذیری هورمونی شایع تر باشد ، مانند بعد از زایمان یا در زمان انتقال به دوران یائسگی .

اگر شما یک یا بیشتر از موارد زیر را تجربه کرده اید و یا تجربه نگرانی شخصی به دلایل زیر را دارید مشکل شما به عنوان ناتوانی جنسی در زنان دسته بندی می شود :

* میل زناشویی در شما کم یا وجود ندارد .
* شما با فعالیت زناشویی برانگیخته نمی شوید یا علیرغم میل جنسی برانگیخته نمی شوید .
* شما نمی توانید به اوج لذت در زمان نزدیکی برسید .
* شما دارای درد در زمان نزدیکی هستید و یا از مشکلات بی اختیاری ادراری رنج میبرید .

نکته : آیا میدانید استفاده از دستگاه کیگل به عنوان یک روش درمانی موثر در حد چشمگیری میتواند مشکلات مطرح شده بالا را در بانوان بهبود بخشیده و باعث ارتقای سطح سلامت جنسی و تناسلی زنان گردد ؟

درمان کلی ناتوانی جنسی بانوان :
درمان ممکن است شامل درمان وضعیت های هورمونی یا پزشکی مرتبط با ناتوانی جنسی باشد . در برخی موارد ، ناتوانی جنسی در زنان را می توان با استفاده از داروهای مخصوص تجویزی درمان کرد . ولی اغلب درمان موفقیت آمیز نیاز به دارو ندارد .


درمان های غیر دارویی برای ناتوانی در زنان :
قوی کردن ماهیچه های لگن : ورزش های کف لگن می تواند کمک به برخی مشکلات انگیختگی و اوج لذت جنسی کند . انجام ورزش Kegel ماهیچه های درگیر در زناشویی را تقویت می کند . برای انجام این ورزشها ، ماهیچه های لگن خود را سفت کنید به طوری که می خواهید جلو جریان ادرار را بگیرید . تا پنج بشمارید ، خود را شل کنید و تکرار کنید . این ورزش را چند بار در روز تکرار کنید.

ایجاد تغییرات شیوه های سالم زندگی : از نوشیدن الکل پرهیز کنید ، سیگار کشیدن را متوقف کنید ، مرتبا ورزش کنید و زمانهایی را برای فراغت و استراحت قرار دهید . همه اینها برای سلامت جنسی و به همان نسبت برای سلامت کلی جسمی شما مفید هستند . استفاده زیاد از الکل باعث کندی در پاسخ حسی شما می شود . سیگار کشیدن جریان خون را کم می کند . کاهش جریان خون به اعضای جنسی شما می تواند منجر به کاهش انگیختگی زناشویی یا اوج لذت شود .


پیش آگهی علمی دستگاه کیگل :
حدود ۸۰% از زنان که برای بی اختیاری ادراری درمان می شوند نشانه های آنها بهبود می یابد . بیمارانی که برنامه تربیت مثانه را ادامه می دهند ممکن است نتایج خوب را بعد از فقط هفته های کمی از درمان ببینند . ورزش kegel کنترل ادرار را تا ۷۵% از زنانی که استفاده سازگاری داشته بهبود می بخشد .

عوارض جراحی برای بی اختیاری ادراری :
مشکل در تخلیه مثانه
اسپاسم مثانه
عفونت مثانه
صدمه به مثانه هنگام جراحی
بازگشت بی اختیاری

یک پزشک متخصص زنان گاهی توصیه به استفاده از وزنه های مخروطی شکل برای افزایش دادن تاثیر موقعیت ماهیچه ای ورزش kegel می کنند . اگر نشت ادرار شما به علت افتادگی رحم یا یک برآمدگی یا خمش در پیش آبراه باشد ، یک حلقه پلاستیکی سفت که انتهای رحم شما را نگه می دارد ممکن است کمک کننده باشد . این وسیله موسوم به رحم بند یا شیاف مهبل ( pessary ) است، که می تواند به وسیله یک پزشک داخل واژن قرار داده شود و مداوم استفاده شود .

توجه : انجام تمرینات منظم با دستگاه کیگل بدون نیاز به انجام عملهای جراحی یا تجویز داروهای هورمونی در بهبود سلامت دستگاه تناسلی زنان نقش بسیار مهمی را دارد زیرا دستگاه کیگل تنها دستگاهی است که فرد بدون نیاز به حضور پزشک میتواند شخصا اقدام به استفاده از آن بنماید دستگاه تمرینات کیگلی به عنوان یک روش بسیار موثر در درمان ناتوانی جنسی زنان و رفع تکرر و بی اختیاری ادراری بانوان در تمام مراکز علمی و تحقیقاتی پزشکی دنیا مورد تست و تایید قرار گرفته است .

ورزش های کیگل : kegel exercises
در خیلی از موارد ، زنان می توانند به وسیله انجام ورزش های ماهیچه های لگن بی اختیاری ادراری را بهبود و یا از بین ببرند . این ورزش ها موسوم به kegel exercises باعث قوی کردن ماهیچه هایی که دهانه پیش آبراه ، واژن و مقعد را احاطه می کنند می شود . این ورزش بخصوص در بی اختیاری ادراری از نوع استرس موثر می باشد .
برای انجام ورزش kegel شما نیاز دارید که ماهیچه های خود را به طریقی بفشارید که موجب شود شما احساس تنگ کردن و سفت گرفتن مقعد و واژن داشته باشید . بهترین و ساده ترین روش استفاده از دستگاه Kegel میباشد .
تمرینات کیگل باعث تقویت عضلات پایینی لگن خاصره و ماهیچه هایی که در هنگام زایمان کشیده شده اند ، خواهد شد . این تمرینات حتی به لذت بیشتر جنسی ( ارگاسم شدیدتر ) نیز منجر خواهد شد چرا که باعث قویتر گردیدن و بیشتر انعطاف پذیر شدن ماهیچه ها خواهد گردید . این ورزشها کیسه مثانه را هم سفتتر خواهند کرد که درنتیجه شما دیگر چکه های ادراری نخواهید داشت . نکته اینجاست که به هر حال Kegel خود واژن را تنگ نخواهند کرد بلکه در حقیقت ماهیچه های ورودی دهانه واژن را تنگتر خواهد کرد و این باعث زیاد شدن لذت جنسی زن خواهد شد .

خود را برای عمل زناشویی آماده کنید :
ماهیچه‌های درگیر در فعالیت جنسی برخلاف ماهیچه‌های بازوها و پاها طی روز به ندرت فعال هستند . با وجود این ، زوج‌ها با تقویت این ماهیچه ها می‌توانند از عمل نزدیکی لذت بیشتری ببرند . ورزش کیگل Kegel ماهیچه‌های مهبل را تقویت می‌کند و از این راه به زن کمک می‌کند فرمان این ماهیچه‌ها را به دست گیرد . در نتیجه ، مهبل طی عمل زناشویی به دور بافت تناسلی مرد حلقه می‌زند و زن آسان‌تر به اوج تحریک در زناشویی می‌رسد .

مزایای درمانی انجام تمرینات کیگل :
تمرینات کیگلی بسیارآسان بوده و چنانچه متناوباٌ انجام پذیرند نتایج بسیار قابل توجهی را در بر خواهد داشت . تمرینات کیگل ابتدا باید با تشخیص صحیح ماهیچه های لگنی توسط فرد آغاز گردد که معمولا باید همان ماهیچه هایی شناسایی و تقویت گردند که هنگام دفع ادرار از آنها استفاده می گردد . با به درون کشیدن این ماهیچه ها و نگاه داشتن آنها به مدت چند ثانیه نتایج دلخواه بعد از ۳ تا ۶ هفته حاصل خواهد گشت . افراد می توانند این تمرینات را در حالت خوابیده و ریلکس انجام دهند حتی هنگام انجام کارهای منزل ، تماشای تلویزیون نیز می توان با این ماهیچه ها کار کرده این تمرینات را جزء عادت روزانه و همیشگی خود ساخت .

مزایای تمرینات Kegel :
آنچه افراد در پی انجام تمرینات کیگل اظهار داشته اند عبارت است از :
* بهره بری از میل زناشویی بیشتر
* ارگاسم قوی تر
* افزایش کیفیت و لذت جنسی در زنان
* از بین رفتن نشتی های ادرار

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 22 آذر 1389 توسط ali manavi | نظرات ()
درباره وبلاگ
مطالب اخیر
آرشیو مطالب
نویسندگان
ابر برچسب ها
آمار سایت